Favorilere Ekle

Uzlaştırmacı Eğitimi

Eğitimin Amacı

Uzlaştırmacı eğitiminin amacı, uzlaştırmacıların yapacakları işle ilgili olarak uyuşmazlık çözümü, iletişim ve müzakere becerilerini geliştirmek ve şüpheli, sanık, mağdur ve suçtan zarar gören ve ceza adalet sisteminde daha detaylı bilgiye sahip olmalarını ve yeterlilik kazanmalarını sağlamaktır.

Eğitime Kimler Katılabilir :

Uzlaştırmacı eğitimine avukatlar ve hukuk öğrenimi görmüş kişiler başvurabileceklerdir. Ceza Muhakemesinde Uzlaştırmacı Yönetmeliğinin 48. Maddesinin 3. Fıkrasının (ç) bendine göre hukuk öğrenimi görmüş kişiler; üniversitelerin hukuk fakültesinden mezun veya hukuk ya da hukuk bilgisine programlarında yeterince yer veren siyasal bilgiler, idari bilimler, iktisat veya maliye alanlarında en az dört yıllık yüksek öğrenim yapmış olanlar olarak değerlendirilmektedir. Buradan hareket ile uzlaştırma eğitimine hukuk öğrenimi görmüş kişiler yönünden, hukuk fakültesi mezunlarının yanı sıra üniversitelerin; Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Fakültesi, İşletme Fakültesi Mezunlarından, müfredatında aşağıda belirtilen hukuk derslerinden en az ikisini görmüş olanlar başvurabilecektir. Anayasa Hukuku, Ceza Hukuku (Genel Hükümler) Ceza Hukuku (Özel Hükümler) Ceza Muhakemesi Hukuku, Hukuk Başlangıcı/Hukuka Giriş/Hukukun Temel Kavramları/Temel Hukuk, Ticaret Hukuku, İş Hukuku, Borçlar Hukuku,.

Eğitimin Kapsamı:

Uzlaştırmacı Eğitimleri, 05/08/2017 tarihli 30145 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Ceza Muhakemesinde Uzlaştırma Yönetmeliğinin 50 ve devamı maddelere göre gerçekleştirilmektedir. Yönetmeliğin 50. Maddesinin 4. Fıkrasına göre uzlaştırmacılara en az 48 ders saati eğitim verilecektir.

Ön Kayıt Formu

[contact-form-7 id=”401″]

İlk yorumu yazan olun.

Lütfen giriş yapıp yorum ekleyin
Uzlaştırmacı Eğitimi
Fiyat:
Üyelik