Favorilere Ekle

Mali Tablo Analizi

Mali Tablo Analizi ve Hisse Senetlerine Değer Biçmek

Eğitimin Amacı :

Eğitim temel düzeyde mali tablo analizini ve hisse senedi fiyatı belirlemede değerleme oranları yöntemini kapsar. Bu eğitime katılanların hisse senedi fiyatının değerleme oranlarına göre pahalı mı ucuz mu olduğuna karar vermesini, değerleme oranlarına bakarken nelere dikkat etmesi gerektiğini ve mali tablo kalemlerinin anlamları ve birbirleriyle olan ilişkilerini anlamasını hedefler.

 

Eğitime Kimler Katılabilir:

  • Opsiyon piyasalarında işlem yapmak isteyen fakat opsiyonlar hakkında bilgisi olmayan ya da bilgisi az olan bireysel yatırımcılar
  • Mesleki birikimini geliştirip kariyerini ilerletmek isteyen finansal sektör çalışanları
  • Risk yönetimini geliştirmek isteyen kurumsal şirketlerin risk departmanı personeli
  • Opsiyon ve vadeli işlemler ile ilgili bilgi sahibi olup bilgisini derinleştirmek isteyenler

Eğitimin Kapsamı:

Mali tabloların ne kadar basit olduğu, oran analizlerinde asıl olanın oranları hesaplamak değil, basit programlar aracılığıyla hesaplanmış oran ve tabloların yorumlanması olduğu uygulamalı olarak gösterilecektir. Programa katılanların; basit bir web tabanlı program ile istediği hissenin dipnotlar dahil mali tablolarına, oranlarının geçmişten günümüze seyrine ulaşması ve bu tablo ve grafiklerin yorumlamasını sağlayacak bilgiye ulaşması beklenir. Eğitim sonunda yatırımcıların mali performansları nedeniyle uzak durmaları gerektiği hisseleri bir bakışta bulabilmesi, mali performansı olumlu olan şirketler içinse ucuz mu pahalı mı sorusuna cevap verebilmesi hedeflenmektedir. Eğitime katılanların aracı kuruluşlar tarafından çıkarılan hisse raporlarını daha sağlıklı analiz etme becerisine kavuşmaları da hedeflenmektedir. 

Ön Kayıt Formu

İlk yorumu yazan olun.

Lütfen giriş yapıp yorum ekleyin
Mali Tablo Analizi
Fiyat:
1,050₺